Sosyal Güvenlik Uzmanı
Minyatüre modern yorum getirdi

Minyatüre modern yorum getirdi

Medeniyet ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olan Perinisa Askerova, sanat yaşamını Bakü'de sürdürüyor. Minyatüre duyduğu ilgi ve yeteneği tablolara taşıyan Askerova, bunu şöyle açıklıyor: "Minyatür bir tahayyül sanatıdır. Eskiden şahlar ava giderken yanlarında mutlaka ressam götürürlermiş. Onlar da av dönüşü gördüklerini hayal gücüyle birleştirip minyatür sanatını ortaya çıkarmışlar. Ben de hayal dünyamda gezinip hissettiklerimi yansıtıyorum. Çalışmalarımda ise klasik ve modern minyatürü birleştiriyorum." Pek çok ulusal ve uluslararası kişisel ve karma sergi düzenleyen sanatçı İstanbul'daki ilk kişisel sergisine duyulan ilgiden oldukça memnun.


Etiketler: Medeniyet ve Güzel Sanatlar Üniversitesi

0 Yorum

Yorum Yap

CAPTCHA Image 

Benzer Haberler

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI


2 yıl önce Baku Atatürk Lisesi

İSTİKLAL MARŞIMIZI OKUMA YARIŞMASI SONUNDA 1 VE 2. SINIFLAR ARASINDA I. MARAL CEMŞİTOVA, 3 VE 4. SINIFLAR ARASINDA İSE SELMA HEYDAR I.  OLMUŞTUR.

 

Haberin Devamı

KOMPOZİSYON YARIŞMASI

KOMPOZİSYON YARIŞMASI


2 yıl önce Baku Atatürk Lisesi

AZERBAYCAN POSTA İDARESİ KOMPOZİSYON YARIŞMASI DÜZENLEMİŞTİR

KONULAR:

Haberin Devamı

LALE NESİBOVA; 31 MART

LALE NESİBOVA; 31 MART "TÜRK SOYKIRIMINI " YAZDI


2 yıl önce Baku Atatürk Lisesi

31 Mart Soykırımı

Gözlerinizi kapayınız lütfen. Karanlığın etrafınızı sarmasına izin verin. Kulaklarınızı kabartın, uzaktan bir çocuğun ilk ve son feryadını duyuyorsunuz. Mideniz artık kan kokusunu hissetmekten bulanmaya başlamış. Tam yanınızda birlikte gülüp oynadığınız çocukluk arkadaşınızın cansı...